Zbiorniki olejowe

Ogrzewanie olejem opałowym jest komfortowym i ekologicznym rozwiązaniem w przypadku braku dostępu do sieci gazu ziemnego. Program Vitotec oferuje szeroką gamę kotłów olejowych dostosowanych do różnych potrzeb użytkownika. Zbiorniki olejowe z programu Vitoset są dla nich idealnym uzupełnieniem, zapewniając dzięki wysokiej jakości bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

  • Zbiorniki olejowe Vitoset wykonane są ze sprawdzonego w wieloletniej eksploatacji tworzywa sztucznego - polietylenu (PE-HD), które dzięki specjalnej technologii wytwarzania CoEx Plus charakteryzuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV (procesy starzenia) oraz przenikanie zapachu oleju (bariera antydyfuzyjna).
  • Zbiorniki dwupłaszczowe mają całkowicie zamknięty płaszcz zewnętrzny wykonany z obustronnie ocynkowanej stali. Łatwa i szybka zabudowa dzięki kompletnemu osprzętowi zbiorników olejowych.
  • Specjalnie opracowana konstrukcja umożliwia pewne posadowienie zbiorników bez dodatkowych elementów wzmacniających.
  • Najnowocześniejsze techniki wytwarzania z precyzyjną regulacja grubości ścianki, drobiazgowa kontrola jakości oraz nadzór produkcji przez niemiecki TÜV gwarantują stałą wysoką jakość produktu, a w konsekwencji długoletnie bezpieczeństwo użytkowania.
  • Wszystkie zbiorniki olejowe Vitoset objęte są 5-letnią gwarancją. Duży zakres zastosowań dzięki możliwości łączenia zbiorników - możliwość zbudowania składów oleju opałowego o pojemności do 25000 litrów.
  • Zbiorniki olejowe z programu Vitoset - w każdym przypadku wygodne i bezpieczne składowanie paliwa dla domów jedno- i wielorodzinnych, budynków przemysłowych i użyteczności publicznej, tak w nowo budowanych obiektach, jak i przy modernizacji czy rozbudowie.

Asortyment zbiorników olejowych Vitoset to zbiorniki bateryjne i kompaktowe o pojemnościach od 1000 do 2000 litrów oraz cieszące się rosnącą popularnością z uwagi na łatwość zabudowy dwupłaszczowe zbiorniki 1000 i 1500 litrów. Nowością są zbiorniki dwuścienne o pojemnościach 750, 1000, 1500 litrów. Zintegrowane z polietylenową wanną przeciwwyciekwą stanowią ciekawą alternatywę dla zbiorników dwupłaszczowych. Uzupełnieniem systemu są kompletne instalacje do łączenia zbiorników, ich napełniania i odpowietrzania oraz filtry oleju opałowego.