Viessman Vitorond 111

Nowy Vitorond 111 jest kompaktową, wyjątkowo atrakcyjną cenowo, kompletnie orurowaną kombinacją niskotemperaturowego olejowego żeliwnego kotła grzewczego Vitorond 100 z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 130 lub 160 litrów Powierzchnia zajmowana przez ten kocioł nie przekracza 0,6 m2. Vitorond 111 dostarczany jest z bogatym wyposażeniem obejmującym pompę ładującą podgrzewacza, pompę obiegową c.o., palnik olejowy, armaturę zabezpieczającą, itd.

Bardzo prosty w obsłudze niezawodny piec z systemem obsługi elektronicznej prostota w czyszczeniu komory spallania łatwa obsługa przy wymianie elektrod. Piec 18 kW z zasobnikiem ciepłej wody wystarcza dla rodziny 5 osobowej do ogrzania domku 150-200 m2 powierzchni ogrzewanej

Leszek

Ceneo.pl

Kocioł niskotemperaturowy Vitorond 111 jest urządzeniem z segmentu „100” (podstawowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych, a także obiektach użytkowych. Kompaktowa budowa urządzenia pozwala na montaż przy ograniczonej powierzchni zabudowy w domu, gdzie zabudowa oddzielnie kotła i podgrzewacza ciepłej wody użytkowej nie jest możliwa. W szczególności kocioł może być stosowany w budynkach pozbawionych dostępu do gazu ziemnego lub, gdy użytkownik nie chce być zależy od dostaw paliwa z sieci, jak w przypadku gazu ziemnego. Kocioł Vitorond 111 oferuje przy korzystnej cenie zakupu tradycyjną trwałość żeliwnych kotłów stojących. Zastosowanie układu Jetflow na powrocie wody grzewczej do kotła pozwala na pracę bez dolnego ograniczenia temperatury wody w kotle. Z uwagi na rosnące ceny paliw, warto jednak rozważyć inwestycję w kondensacyjny kocioł olejowy, zapewniający najniższe koszty ogrzewania domu w grupie kotłów olejowych.

 • Niskotemperaturowy żeliwny kocioł olejowy. Moc znamionowa: 18 do 36 kW.
 • Sprawność znormalizowana: 94,5%
 • Zintegrowany, ogrzewany od wewnątrz podgrzewacz ciepłej wody użytkowej ze stali z trwałą powłoką Ceraprotect (pojemność 130 lub 160 litrów)..
 • Oszczędny i nieuciążliwy dla środowiska dzięki płynnie obniżanej temperaturze wody kotłowej.
 • Niskoemisyjne spalanie i czyste wypalanie się płomienia dzięki odpowiedniej geometrii komory spalania.
 • Powierzchnia grzewcza Eutectoplex gwarantująca wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i długą trwałość. Jednorodna struktura specjalnego żeliwa eutektoidalnego zapewnia równomierny przypływ ciepła i zapobiega pęknięciom naprężeniowym.
 • Komfortowa obsługa dzięki regulatorowi Vitotronic.
 • System JetFlow z inżektorem powrotu zapewnia rozprowadzenie wody powracającej z instalacji na całej długości kotła. Eliminuje to powstawanie skroplin na powierzchni grzewczej i zapobiega pęknięciom naprężeniowym.
 • Pewne przekazywanie ciepła dzięki obszernym przestrzeniom wodnym i dużej pojemności wodnej.
 • Nowa osłona palnika zapewnia szczególnie cichą pracę urządzenia.
 • Powierzchnia zajmowana nie przekracza 0,6 m2
 • Dostawa osobno kotła grzewczego i osobno pojemnościowego podgrzewacza c.w.u. ułatwia wstawianie kotła

Kompaktowy kocioł olejowy Vitorond 111 standardowo nie jest przewidziany do współpracy z instalacją solarną z uwagi na wbudowany standardowy (z jedną wężownicą) podgrzewacz ciepłej wody użytkowej. Możliwe jest opcjonalne podłączenie szeregowo dodatkowego podgrzewacza c.w.u. współpracującego z instalacją solarną.

Należy to jednak traktować jako opcję modernizacji istniejącej kotłowni z Vitorond 111. W razie potrzeby współpracy z instalacją solarną, na etapie inwestycji trzeba przewidzieć zastosowanie kotła olejowego z podgrzewaczem biwalentnym np. Vitocell 100-B lub Vitocell 300-B.

Króciec spalin skierowany jest do góry kotła, dla ułatwienia podłączenia do systemów kominowych.

Wszystkie palniki wentylatorowe Vitoflame firmy Viessmann są fabrycznie sprawdzane komputerowo w stanie rozgrzanym i dopasowywane do mocy kotła. Ułatwia to ich wyregulowanie i uruchomienie.