Konfigurator systemu ogrzewania

Konfigurator jest łatwym w obsłudze narzędziem, za pomocą którego szybko można dobrać urządzenia firmy Viessmann. Wynik doboru to propozycje konkretnych rozwiązań, z ich cenami i podstawowymi danymi technicznymi. Zawiera wybrane urządzenia z oferty firmy Viessmann, jak: pompy ciepła, kolektory słoneczne, kotły gazowe, olejowe i na drewno. Uwzględnia również dodatkowe instalacje i systemy, z którymi mogą współpracować.

Zaledwie w trzech krokach możesz sprawdzić jakie urządzenia będą odpowiednie do Twojego Domu:

Wystarczy określić rodzaj budynku, sposób ogrzewania i wpisać zapotrzebowanie na ciepło – potrzebna moc grzewcza, np. z projektu domu; lub wybrać typ budynku żeby Konfigurator samodzielnie obliczył jego zapotrzebowanie na ciepło. Uwaga. Moc grzewcza np. kotła dobranego w projekcie domu, może być znacznie wyższa niż zapotrzebowanie budynku na ciepło.

Przykładowy opis w projekcie domu: Zapotrzebowanie na ciepło budynku – określone jako: Obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną Φi= 8 715 W = 8,7 kW Dla pokrycia zapotrzebowania ciepła na c.o. i przygotowanie c.w.u. przyjmuje się kocioł gazowy o mocy cieplnej 21 kW. W Konfiguratorze, w „zapotrzebowanie na ciepło”, wpisujemy wartość: 8,7 kW.

To wybór głównego źródła ciepła i instalacji, które są w domu lub których wykonanie jest planowane, np.: główne źródło ciepła, np.: kocioł na gaz ziemny, instalacje dodatkowe, np.: grzejniki (ogrzewanie grzejnikowe), ogrzewanie podłogowe, kolektory słoneczne do c.w.u. (do wspomagania ogrzewania ciepłej wody użytkowej), itd.

To konkretne propozycje urządzeń firmy Viessmann, z ich cenami katalogowymi (cena producenta) i wybranymi głównymi parametrami technicznymi. Dobór urządzeń przez Konfigurator należy traktować jako wstępny – powinien zostać sprawdzony. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić i przesłać do nas Zapytanie ofertowe.

Sprawdzimy czy wybrane rozwiązanie będzie optymalne i czy spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, przedstawimy konkretną cenę zakupu urządzeń, możemy przygotować konkretną ofertę na materiały i montaż kompletnych instalacji w Twoim Domu – cena kompletnej inwestycji, lub, przygotujemy konkretną ofertę zakupu np. kotła z jego montażem, lub wykonanie kompletnej kotłowni, lub… – na to co jest potrzebne, dlaczego warto? – bo przygotowanie konkretnej oferty nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje.

Doświadczenie i profesjonalizm to podstawowe wartości wyróżniające firmę CIEPBUD. Jako wykonawca instalacji jesteśmy obecni na rynku od 1996 roku.

Formularz kontaktowy

Kontakt

UL. MIKOŁOWSKA 166, 43-100 TYCHY
(32) 780 08 00
(32) 780 09 00