Viessman Vitorond 100

Trzyciągowy kocioł o budowie członowej w atrakcyjnej cenie. Energooszczędny, niskoemisyjny i łatwy w montażu i obsłudze. Vitorond 100 jest członowym kotłem żeliwnym, skonstruowanym w oparciu o najnowszą wiedzę techniczną z innowacyjnymi rozwiązaniami, zapewniającym wysoką niezawodność eksploatacyjną i wyjątkową trwałość.

Mam ten kocioł już trzeci sezon grzewczy. Za gaz płacę w porównaniu z sąsiadami zdecydowanie najmniej (mamy porównywalne warunki mieszkaniowe i taką samą ustawioną temperaturę, rodzina liczy cztery osoby). Kociołek spełnia wszystkie moje oczekiwania, jest prosty w obsłudze, bezawaryjny, trzeba go co roku czyścić - robi to serwis wskazany przez salon Viessmanna.

Tomek

Ceneo.pl

Kocioł niskotemperaturowy Vitorond 100 jest urządzeniem z segmentu „100” (podstawowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych, a także obiektach użytkowych. Oferowane standardowo podgrzewacze Vitocell o pojemności od 100 do 500 litrów umożliwiają spełnienie różnych wymagań co do ilości ciepłej wody użytkowej. W szczególności kocioł może być stosowany w budynkach pozbawionych dostępu do gazu ziemnego lub, gdy użytkownik nie chce być zależy od dostaw paliwa z sieci, jak w przypadku gazu ziemnego. Kocioł Vitorond 100 oferuje przy korzystnej cenie zakupu tradycyjną trwałość żeliwnych kotłów stojących. Zastosowanie układu Jetflow na powrocie wody grzewczej do kotła pozwala na pracę bez dolnego ograniczenia temperatury wody w kotle. Z uwagi na rosnące ceny paliw, warto jednak rozważyć inwestycję w kondensacyjny kocioł olejowy, zapewniający najniższe koszty ogrzewania domu w grupie kotłów olejowych.

  • Niskotemperaturowy żeliwny kocioł grzewczy. Moc znamionowa: 18 do 63 kW.
  • Sprawność znormalizowana: 94,5%.
  • Powierzchnia grzejna Eutectoplex gwarantująca wysoką niezawodność eksploatacyjną i długą trwałość. Jednorodna struktura specjalnego żeliwa eutektoidalnego zapewnia równomierny przepływ ciepła i zapobiega pęknięciom naprężeniowym.
  • Oszczędny i nieuciążliwy dla środowiska dzięki płynnie obniżanej temperaturze wody kotłowej.
  • Komfortowa obsługa dzięki regulatorowi Vitotronic.
  • Człony żeliwne uszczelniane systemem pióro-wpust z elastyczną uszczelką zapewniają trwałą szczelność przestrzeni spalin.
  • System JetFlow zapewnia specjalne prowadzenie wody kotłowej z inżektorem powrotu zapewnia rozprowadzenie wody powracającej z instalacji na całej długości kotła. Eliminuje to powstawanie skroplin na powierzchni grzewczej i zapobiega pęknięciom naprężeniowym.
  • Niskoemisyjne spalanie i czyste wypalanie się płomienia dzięki odpowiedniej geometrii komory spalania.
  • Pewne przekazywanie ciepła dzięki obszernym przestrzeniom wodnym i dużej pojemności wodnej.

Kocioł olejowy Vitorond 100 umożliwia współpracę z instalacją solarną przy zastosowaniu biwalentnego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej np. Vitocell 100-B lub Vitocell 300-B.

Z zastosowaniem podgrzewacza multiwalentnego np. Vitocell 340-M, możliwe jest także zbudowanie układu grzewczego wspomaganego przez pracę instalacji solarnej (woda użytkowa i ogrzewanie budynku).

Możliwość prostego i pełnego czyszczenia kotła dzięki poziomemu układowi ciągów spalin i łatwo wyciąganym zawirowywaczom. Wszystkie trzy ciągi spalin dostępne są do kontroli i czyszczenia od przodu.

Wszystkie palniki wentylatorowe Vitoflame firmy Viessmann są fabrycznie sprawdzane komputerowo w stanie rozgrzanym i dopasowywane do mocy kotła. Ułatwia to ich wyregulowanie i uruchomienie.