Viessman Vitola 200

Wysoka jakość bez kompromisów. Dwuwarstwowa zespolona powierzchnia grzewcza Biferral kotła Vitola 200 jest kamieniem milowym w historii techniki grzewczej. Vitola 200 łączy komfort z oszczędnością - w przypadku braku zapotrzebowania na ciepło, kocioł wyłącza się.

Mam trzy sezony grzewcze Vitodensa. Jest oszczędny, cichy, bezawaryjny. Jak każde urządzenie trzeba go co roku czyścić. Viessmann ma najlepiej w Polsce rozwiniętą sieć serwisową, ważne aby nie trafić na domorosłych serwisantów tzw. "złote rączki" co się na wszystkim niby znają. Dobrego serwisanta można "wyhaczyć" z infolinii Viessmanna lub od zaprzyjaźnionego salonu firmowego.

Michał

Ceneo.pl

Kocioł niskotemperaturowy Vitola 200 jest urządzeniem z segmentu „200” (środkowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych, a także obiektach użytkowych. Oferowane standardowo podgrzewacze Vitocell o pojemności od 100 do 500 litrów umożliwiają spełnienie różnych wymagań co do ilości ciepłej wody użytkowej. W szczególności kocioł może być stosowany w budynkach pozbawionych dostępu do gazu ziemnego lub, gdy użytkownik nie chce być zależy od dostaw paliwa z sieci, jak w przypadku gazu ziemnego. Kocioł Vitola 200 posiada znacznie zwiększoną pojemność wodną w porównaniu do kotłów wiszących czy też stojących z gazowymi palnikami atmosferycznymi. Pozwala to na wydłużone cykle pracy i zmniejszenie strat rozruchowych palnika olejowego. Dodatkowo wyposażenie kotła w 2 odrębne komplety przyłączy zasilania i powrotu z instalacji grzewczej, umożliwia współpracę z dużymi instalacjami grzewczymi – o dużej pojemności i z wieloma obiegami grzewczymi.

  • Olejowy kocioł grzewczy z płynnie obniżaną temperaturą wody kotłowej. Moc znamionowa: 18 do 63 kW.
  • Sprawność znormalizowana: 96 %.
  • Zespolona powierzchnia grzewcza Biferral z żeliwa i stali gwarantuje wysoką niezawodnośc eksploatacyjną i wyjątkową trwałość.
  • Niskoemisyjne spalanie i czyste wypalanie się płomienia dzięki odpowiedniej geometrii komory spalania - kocioł z palnikiem olejowym Vitoflame utrzymuje emisję poniżej wartości granicznych znaku ekologicznego "Błękitny Anioł".
  • Od 18 do 33 kW, dostępny także z nowym palnikiem Vitoflame 200 przystosowanym do czerpania powietrza do spalania z zewnątrz. Takie rozwiązanie obniża straty energetyczne budynku, jeżeli kocioł umieszczony jest w pomieszczeniu ogrzewanym.
  • Szczególnie oszczędny i przyjazny środowisku naturalnemu: Kocioł pracuje z płynnie obniżaną temperaturą wody kotłowej bez dolnego ograniczenia, wyłącza się całkowicie, gdy brak jest zapotrzebowania na ciepło.
  • Komfortowa obsługa dzięki regulatorom pogodowym Vitotronic.
  • Pewne przekazywanie ciepła zapewniają obszerne przestrzenie wodne i duża pojemność wodna.

Kocioł olejowy Vitola 200 umożliwia współpracę z instalacją solarną przy zastosowaniu biwalentnego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej np. Vitocell 100-B lub Vitocell 300-B.

Z zastosowaniem podgrzewacza multiwalentnego np. Vitocell 340-M, możliwe jest także zbudowanie układu grzewczego wspomaganego przez pracę instalacji solarnej (woda użytkowa i ogrzewanie budynku).

Łatwe czyszczenie powierzchni grzewczej dzięki gładkim ciągom spalin i wyjmowalnej komorze spalania ze stali szlachetnej.

Wszystkie palniki wentylatorowe Vitoflame firmy Viessmann są fabrycznie sprawdzane komputerowo w stanie rozgrzanym i dopasowywane do mocy kotła. Ułatwia to ich wyregulowanie i uruchomienie.