Viessman Vitovent 300

Vitovent 300 jest kompaktowym systemem wentylacji pomieszczeń z odzyskiem ciepła. Powietrze odlotowe prowadzone jest dodatkowo przez wymiennik ciepła, przekazujący jego ciepło zimnemu powietrzu dolotowemu. W ten sposób można odzyskać do 90% ciepła. Korzyści są oczywiste: świeże, przefiltrowane i podgrzane powietrze we wszystkich pomieszczeniach - bez otwierania okien. Mieszkańcy nie są narażani na hałas uliczny, pył i spaliny. Powietrze dolotowe oczyszczane jest ponadto przez skuteczny filtr pyłków 6 klasy filtracji. W ten sposób nawet alergicy mogą cieszyć się zawsze dobrym klimatem.

Super chłodzi, dobrze wygląda. Polecam

Michał

Ceneo.pl

System wentylacji mieszkań Vitovent 300-W pracuje w sposób wyjątkowo energooszczędny. Wydajny wymiennik ciepła wykorzystuje w ciągu zimnej pory roku nawet 93 procent zawartego w powietrzu usuwanym ciepła do podgrzewania napływającego świeżego powietrza. Zamontowany elektryczny element grzewczy podgrzewu wstępnego chroni system Vitovent 300-W przed zamarznięciem nawet przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Moduł zdalnego sterowania umożliwia wygodną regulację urządzenia wentylacyjnego z pomieszczeń mieszkalnych.

  • Zapewnia przyjemny i zdrowy klimat pomieszczeń.
  • Oszczędza energię i chroni środowisko naturalne, gdyż dopasowuje intensywność wymiany powietrza do rzeczywistych potrzeb.
  • Komfortowa obsługa wentylacji poprzez jednostkę zdalnej obsługi.
  • Odzysk ponad 90% ciepła redukuje straty wentylacyjne do minimum i obniża koszty ogrzewania.
  • Oczyszczanie powietrza zewnętrznego przez filtr pyłkowy (klasa F6) poprawia jakość mieszkania.
  • Zapobiega powstawaniu zagrzybienia i szkód budowlanych wskutek nadmiernej wilgotności powietrza.
  • Zwarta konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca; agregat można ustawić lub zawiesić na ścianie.
  • Prosty i dyskretny sposób rozprowadzenia powietrza nowym systemem kanałów płaskich Fastflex.
  • Oszczędne silniki prądu stałego zużywają mało energii.

W budownictwie mieszkań odnotowano znaczny postęp w zakresie oszczędzania energii. Zapotrzebowanie na ciepło w starym domu jednorodzinnym wynosi ok. 200 kWh/m² rocznie. Dzięki zastosowaniu nowych skutecznych metod izolacji w nowym budynku wartość ta wynosi dziś zaledwie ok. 70 kWh/m² rocznie.

Tak niskie zapotrzebowanie na energię przemawia za montażem wentylacji w mieszkaniu: wentylacja zapewnia dopływ świeżego powietrza i przyjemny klimat w pomieszczeniu oraz stanowi barierę dźwiękową. Chroni to substancję budowlaną, pozwala zaoszczędzić energię i chronić środowisko.