Viessman Vitosol 200-T

Próżniowy kolektor rurowy Vitosol 200-T może pracować w dowolnym położeniu, co pozwala na bardzo elastyczny wybór miejsca zamontowania. Nadaje się więc zarówno do montowania na elewacjach, balustradach balkonów, jak i na dachach spadzistych, a także w dużych, wolnostojących instalacjach. Dzięki eleganckiemu wyglądowi staje się atrakcyjnym elementem architektonicznym. Istotną zaletą kolektorów Vitosol 200-T (typ SP2A) przy montażu na elewacjach jest możliwość obracania absorbera o ⁺∕₋ 25°, dla maksymalnego wykorzystania energii słonecznej. Do montażu na balustradach balkonów dostępny jest specjalny moduł balkonowy (powierzchnia absorbera 1,26 m2) o mniejszej wysokości konstrukcyjnej.

Vitosol 200-T jest wysokosprawnym kolektorem, przystosowanym do montowania w dowolnym położeniu. Dzięki bezpośredniemu przepływowi czynnika grzewczego, można go nawet położyć bezpośrednio na dachu płaskim lub zamontować pionowo na elewacji budynku. Poszczególne rury można obracać wokół osi i tym samym ustawiać optymalnie względem słońca.

  • Próżniowy kolektor rurowy z bezpośrednim przepływem czynnika roboczego. Powierzchnia absorbera: 1, 2 oraz 3 m².
  • Wysoka sprawność dzięki Absorberowi z powtoką typu Sol-Titan o przepływie bezpośrednim i próżniowym rurom kolektora.
  • Bezpośredni przepływ przez rury, tym samym uniwersalne zastosowanie do montażu na dachach ze spadkiem, na fasadach i na dachach płaskich bez wsporników.
  • Możliwość uniwersalnego stosowania na dachach spadzistych i płaskich, oraz na elewacjach.
  • Możliwość wymiany pojedynczych rur.
  • Całkowite bezpieczeństwo eksploatacji i duża trwałość dzięki odpornym na korozję wysokiej jakości materiałom, takim jak: szkło solarne, miedź i stal szlachetna. Trwałe, próżnioszczelne połączenie szkła i metalu.
  • Krótki czas montażu dzięki konsekwentnie ujednoliconemu systemowi montażowemu dla wszystkich typów kolektorów.
  • Symbol ochrony środowiska "Błękitny Anioł", testy jakościowe zgodne z normą europejską i polską PN-EN 12975.