Viessman Vitorond 200

Zwłaszcza w starszych budynkach wstawianie kotła do kotłowni może być utrudnione przez ciasne przejścia. W przypadku żeliwnego kotła członowego można łatwo i bez problemów wnieść do kotłowni pojedynczo poszczególne człony i na miejscu zmontować je przy użyciu specjalnego przyrządu montażowego. Trzyciągowe prowadzenie spalin zapewnia przy tym niskoemisyjne spalanie, a powierzchnie grzewcze Eutectoplex gwarantują oszczędne zużycie paliwa i wysokie bezpieczeństwo eksploatacji.

Prosty, podstawowy piec. Łatwy w obsłudze, nie brzydki, cichy, wydajny . W swojej klasie cenowej zdaje się, że nie ma konkurencji. Dedykowane sterowniki (w sensownej cenie) dają pewność, że sprzęt się skomunikuje i będzie działał. Nie jest to mercedes wśród pieców ale też jak mercedes nie kosztuje - polecam.

ŁH

Ceneo.pl

Żeliwne człony kotła Vitorond 200 odlane są ze specjalnego żeliwa eutektoidalnego o jednorodnej strukturze. Rozdrobnienie płytek grafitu i wysoka czystość niskofosforowego żeliwa specjalnego zwiększają jego właściwości sprężyste.

  • Niskotemperaturowy olejowy/gazowy kocioł grzewczy, 80 do 1080 kW.
  • Oszczędny i przyjazny środowisku dzięki płynnie obniżanej temperaturze wody kotłowej. Sprawność znormalizowana: 94%.
  • Zwiększenie sprawności znormalizowanej nawet o 10% przez przyłączenie ekonomizera kondensacyjnego Vitotrans 300 ze stali szlachetnej.
  • Kocioł trzyciągowy o niskim obciążeniu komory spalania - dzięki temu spalanie niskoemisyjne z niskimi emisjami tlenków azotu.
  • Powierzchnia grzecza Eutectoplex zapewnia wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i długą żywotność. Jednorodna struktura specjalnego eutektoidalnego żeliwa szarego zapewnia równomierny przepływ ciepła i zapobiega pęknięciom naprężeniowym.
  • System montażowy Fastfix przyspiesza i upraszcza montaż.
  • Łatwe wstawianie nawet do trudno dostępnych kotłowni dzięki budowie członowej i małemu ciężarowi transportowemu poszczególnych członów. Prosty i szybki montaż poszczególnych członów dzięki systemowi “pióro/wpust”.
  • Bezproblemowe czyszczenie; po odchyleniu drzwiczek palnika komora spalania i ciągi spalin są dobrze dostępne od przodu.
  • Optymalne spalanie i niskie emisje substancji szkodliwych dzięki dwustopniowym palnikom olejowym/gazowym Vitoflame 100 do 195 kW, wyregulowanym fabrycznie na moc kotła i sprawdzonym komputerowo “na gorąco”.
  • Dopuszczenie wg. dyrektywy EWG dla urządzeń ciśnieniowych.

Ekonomiczna i bezpieczna praca instalacji grzewczej dzięki cyfrowemu systemowi regulacji Vitotronic. System ten, dopasowujący się do każdej potrzeby, realizuje wszystkie znane strategie regulacji i rodzaje zastosowań. Standardowa magistrala komunikacyjna LON umożliwia kompletne włączenie instalacji w system automatyki budynku. Zdalne monitorowanie poprzez Internet z modułami Vitocom i Vitodata. Możliwa integracja w szafkach sterowniczych Vitocontrol

Materiał, kształt i geometria członów żeliwnych umożliwia równomierne stygnięcie w formie po odlaniu. W ten sposób zapobiega się z góry powstawaniu naprężeń w strukturze materiału. Efektem jest wysoka niezawodność i trwałość eksploatacyjna.

Regulator Vitotronic z dużym, kolorowym wyświetlaczem graficznym pozwala na szybkie przeprowadzenie uruchomienia przy pomocy funkcji asystenta i prostą obsługę. Zintegrowany interfejs LAN pozwala na bezpośrednie komunikowanie się kotła z Internetem, w celu zdalnego monitorowania.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.