Viessman Vitoplex 200 SX2

Kompaktowy stalowy kocioł grzewczy Vitoplex 200 dostępny jest w zakresie mocy od 440 do 1950 kW. W całym swoim zakresie mocy ten trzyciągowy kocioł zapewnia warunki dla oszczędnego i niskoemisyjnego spalania. Można do niego zaadaptować bez problemu szeroką paletę palników. Vitoplex 200 jest kotłem trzyciągowym z niskim obciążeniem komory spalania, co skutkuje niskoemisyjnym spalaniem ze szczególnie niskimi emisjami tlenków azotu.

Bardzo dobry i niezawodny użytkuje go już od czterech lat i nie miałem z nim żadnych problemów. Wcześniej miałem JUNKERSA i już nie miałem nerwów do ciągłej reanimacji i związanych z tym wydatków.

Zbigi

Ceneo.pl

Vitoplex 200 jako trzyciągowy kocioł średniej mocy oferuje wysoką jakość w atrakcyjnej cenie. Zaletą jego jest zwłaszcza zwarta budowa, pozwalająca na łatwe wstawianie do kotłowni i nie wymagająca dużej wysokości pomieszczenia. Układ rozruchowy Therm-Control wydatnie zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji i żywotność kotła.

 • Niskotemperaturowy olejowy/gazowy kocioł grzewczy, 440 do 1950 kW
 • Oszczędny i przyjazny środowisku, dzięki pracy z obniżoną temperaturą wody kotłowej
 • Sprawność znormalizowana na oleju opałowym: 89 % (Hs)
 • W opcji wymiennik ciepła spaliny/woda ze stali szlachetnej, dla podwyższenia sprawności znormalizowanej przez wykorzystanie ciepła kondensacji
 • Kocioł trzyciągowy z niskim obciążeniem komory spalania, co gwarantuje niskoemisyjne spalanie
 • Obszerny płaszcz wodny i duża pojemność wodna zapewniają dobrą samoczynną cyrkulację i skuteczne przekazywanie ciepła
 • Długie cykle pracy palnika i niska częstość wyłączania dzięki dużej pojemności wodnej sprzyjają ochronie środowiska
 • Łatwe wstawianie do kotłowni, dzięki kompaktowej budowie – ważne przy modernizowaniu istniejących instalacji
 • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem dotykowym
 • Zintegrowany interfejs LAN do komunikacji z Internetem i zintegrowany bezprzewodowy interfejs serwisowy WLAN
 • Ekonomiczna i bezzakłóceniowa eksploatacja instalacji grzewczej, dzięki zdolnemu do komunikacji, cyfrowemu systemowi regulacji Vitotronic. Standardowa magistrala LON-BUS umożliwia kompletne włączenie instalacji grzewczej w system automatyki budynku

Regulator Vitotronic z dużym, kolorowym wyświetlaczem graficznym pozwala na szybkie przeprowadzenie uruchomienia przy pomocy funkcji asystenta i prostą obsługę. Zintegrowany interfejs LAN pozwala na bezpośrednie komunikowanie się kotła z Internetem, w celu zdalnego monitorowania.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Standardowa magistrala komunikacyjna LON umożliwia kompletne włączenie instalacji w system automatyki budynku. Zdalne monitorowanie poprzez Internet z modułami Vitocom i Vitodata. Możliwa integracja w szafkach sterowniczych Vitocontrol.