Viessman Vitopend 100-W

Gazowy wiszący kocioł niskotemperaturowy oferowany w wersji jednofunkcyjnej lub dwufunkcyjnej. Wersja dwufunkcyjna umożliwia bezpośrednie podgrzewanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), natomiast wersja jednofunkcyjna przeznaczona jest standardowo do ogrzewania budynku i dodatkowo do podgrzewania c.w.u. przy współpracy z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u.. Kocioł może być zasilany zarówno gazem ziemnym, jak i płynnym.

Jak na ten moment jest super. Porównując do poprzedniego Termastera, w ogóle go nie słychać. Polecam

Przemo

Ceneo.pl

Kocioł niskotemperaturowy Vitopend 100-W jest urządzeniem z segmentu „100” (podstawowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych i mieszkaniach. Wersja dwufunkcyjna z racji swoich gabarytów może być stosowana w mieszkaniach. W przypadku domów jednorodzinnych, z większą liczbą poboru wody c.w.u. (np. 2 łazienki), a także przy większych długościach przewodów wody użytkowej i zastosowaniu jej cyrkulacji, wymagany komfort spełnić może wersja jednofunkcyjna kotła z odrębnym podgrzewaczem pojemnościowym. Oferowane standardowo podgrzewacze Vitocell o pojemności od 100 do 300 litrów umożliwiają spełnienie różnych wymagań co do ilości ciepłej wody użytkowej. Z uwagi na rosnące koszty paliw, a także opłacalność tego typu inwestycji, zalecane jest stosowanie kotłów kondensacyjnych. Należy traktować kocioł Vitopend 100-W jako podstawową formę systemu grzewczego, gdy z różnych względów nie jest możliwe zastosowanie kotła kondensacyjnego.

 • Moc cieplna dla wersji z komorą zamkniętą spalania 10,7–24,8 kW lub 13,2–31,0 kW
 • Moc cieplna dla wersji z komorą otwartą spalania 10,5–24,0 kW lub 13,0–30,0 kW
 • Paliwo: gaz ziemny lub gaz płynny
 • Komora spalania otwarta lub zamknięta (możliwa eksploatacja niezależna od powietrza w pomieszczeniu)
 • Sprawność znormalizowana: do 93%
 • Wbudowane naczynie wzbiorcze dla instalacji grzewczej
 • Jeden z najmniejszych i najbardziej cichych kotłów grzewczych w tej grupie produktów. Dzięki eleganckiemu wzornictwu i zwartej budowie kocioł idealnie nadaje się do zainstalowania w pomieszczeniach mieszkalnych.
 • Prosty w montażu. Szczególnie wygodny w montażu dzięki niewielkiemu ciężarowi i systemowi połączeń Multi-Steck. Nie wymaga zachowania żadnych odstępów serwisowych.
 • Energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Dzięki wysokiej sprawności sklasyfikowany jako niskotemperaturowy kocioł grzewczy zgodny z Dyrektywą EU 92/42.
 • Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody. Wysoka wydajność (14 litrów na minutę przy 30 kW) i stabilna temperatura c.w.u., dzięki systemowi elektronicznej regulacji.
 • Szczególnie wygodny w konserwacji i obsłudze. Blok hydrauliczny AquaBloc z systemem połączeń Multi-Steck: wszystkie istotne dla prac konserwacyjnych elementy są łatwo dostępne i demontowalne od przodu.
 • Niezawodny i długowieczny - Made in Germany. Jako producent z długoletnim doświadczeniem w wielkoseryjnej produkcji kotłów wiemy od czego to zależy.

Łatwe w obsłudze pokrętła umożliwiają szybkie nastawianie temperatury wody grzewczej i wody użytkowej. Na uniwersalnym przyrządzie (termometr / manometr)można odczytać aktualną wartość ciśnienia w instalacji oraz temperaturę wody grzewczej. Vitopend 100-W posiada wbudowany system diagnostyczny, umożliwiający na podstawie świecenia diod identyfikację trybów pracy i stanów awaryjnych.

W kotłach Vitopend 100-W wbudowany jest elektroniczny regulator obiegu kotłowego do pracy z podwyższoną temperaturą wody kotłowej, z wbudowanym systemem diagnostycznym i systemem ochrony przed zamarzaniem.

Vitopend 100-W można zamontować i uruchomić wykonując zaledwie kilka czynności. Gazowe kotły wiszące Vitopend 100-W zostały tak zaprojektowane, aby ich montaż był prosty a obsługa nie wymagała wiele czasu.

Kocioł niskotemperaturowy Vitopend 100-W w wersji jednofunkcyjnej umożliwia współpracę z instalacją solarną przy zastosowaniu biwalentnego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej np. Vitocell 100-B o pojemności 300, 400 lub 500 litrów.