Viessman Vitopend 100-E

Gazowy wiszący kocioł kondensacyjny oferowany w wersji dwufunkcyjnej, która umożliwia bezpośrednie podgrzewanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Kocioł kondensacyjny c bazuje technicznie na konstrukcji kotła Vitopend 100-W, posiadając w odróżnieniu od standardowego rozwiązania specjalne wykonanie do zabudowy we wnękach

Zakupiłem ten kocioł w październiku 2015 roku. Został zamontowany w miejsce starego dwufunkcyjnego Waillanda. Podłączenia są takie same .Piec jak na razie spisuje się bardzo dobrze. Vitopend 100-E daje oszędności w stosunku do starego pieca 45%. Praca bardzo cicha. Ogólnie to polecam dobry piec za nieduże pieniądze

Vitek

Ceneo.pl

Kocioł kondensacyjny Vitopend 100-E jest urządzeniem z segmentu „100” (podstawowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach wielorodzinnych, jako tzw. etażowe ogrzewanie poszczególnych mieszkań. Możliwa jest np. zabudowa kotłów na klatce schodowej.

  • Przystosowany do pracy z poborem powietrza do spalania z pomieszczenia lub z zewnątrz: od 10,7 do 24,8 kW i od 13,2 do 31,0 kW
  • Jeden z najmniejszych i najbardziej cichych kotłów grzewczych w tej grupie produktów. Dzięki eleganckiemu wzornictwu i zwartej budowie kocioł idealnie nadaje się do zainstalowania w pomieszczeniach mieszkalnych.
  • Specjalna konstrukcja kotła umożliwia zabudowę kotła VITOPEND 100-E we wnękach ściennych, co umożliwia montaż zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz - szczególnie w ciągach komunikacyjnych budynków wielorodzinnych.
  • Zabudowa we wnęce ściennej dzięki niewielkiej głębokości obudowy kotła 250 mm, możliwa jest w sposób taki, aby przednia ściana kotła nie wystawała w stosunku do powierzchni ściany.
  • Prosty w montażu. Szczególnie wygodny w montażu dzięki niewielkiemu ciężarowi i systemowi połączeń Multi-Steck. Nie wymaga zachowania żadnych odstępów serwisowych.
  • Energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Dzięki wysokiej sprawności sklasyfikowany jako niskotemperaturowy kocioł grzewczy zgodny z Dyrektywą EU 92/42.
  • Szczególnie wygodny w konserwacji i obsłudze Blok hydrauliczny AquaBloc z systemem połączeń Multi-Steck: wszystkie istotne dla prac konserwacyjnych elementy są łatwo dostępne i demontowalne od przodu.
  • Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody. Wysoka wydajność (14 litrów na minutę przy 30 kW) i stabilna temperatura c.w.u., dzięki systemowi elektronicznej regulacji.

Niezawodny i długowieczny - Made in Germany. Jako producent z długoletnim doświadczeniem w wielkoseryjnej produkcji kotłów wiemy od czego to zależy. Również w przypadku kotła Vitopend 100-E konsekwentnie realizujemy nasze wymagania dotyczące jakości i sprawności produktów. Dlatego wiszące kotły grzewcze marki Viessmann są synonimem nie tylko innowacyjnej techniki i sprawności, ale przede wszystkim niezawodności i długowieczności.

Łatwa obsługa dzięki zdalnemu sterowaniu elektronicznemu będącemu zarazem termostatem pokojowym typu Vitotrol 100 RC. Kocioł posiada wbudowany system diagnostyczny, umożliwiający identyfikację trybów pracy i stanów awaryjnych.

Kocioł Vitopend 100-E może współpracować termostatem pokojowym: Vitotrol 100, typ RC. Termostat pokojowy do sterowania temperaturą instalacji w pomieszczeniu głównym (wiodącym)

Montaż i uruchomienie. Vitopend 100-E można zamontować i uruchomić wykonując zaledwie kilka czynności. Gazowe kotły wiszące Vitopend 100-E zostały tak zaprojektowane, aby ich montaż był prosty, a obsługa nie wymagała wiele czasu.