Viessman Vitolig 150

Kotły zgazowujące drewno VITOLIG 150 wykorzystują proces suchej pirolitycznej destylacji drewna. Podczas spalania drewna z ograniczonym dostępem powietrza dochodzi do przemiany drewna w węgiel drzewny. Tej przemianie towarzyszy powstawanie gazu drzewnego, którynastępnie zostaje skierowany do dyszypalnikowej i spalony w formie płomienia gazowego w dolnej części kotła. Takametoda spalania drewna pozwala na bardzoefektywne wykorzystanie drewna jako paliwa.Kotły VITOLIG 150, są przystosowane do spalania drewna pod postacią polan.

Grzeje 5 sezon bezawaryjnie.Piec godny polecenia.

Ewa

Ceneo.pl

Vitolig 150 jest wysokosprawnym kotłem zgazowującym drewno, o zakresie znamionowej mocy cieplnej od 18 do 80 kW, z bezstopniowym dopasowaniem mocy w zakresie od 40 do 100%. Duża komora załadowcza pozwala na zgazowanie polan o długości 50 cm (dla mocy 18–40 kW), 75 cm (dla mocy 60–80 kW), zrębek lub brykietów drewnianych. Czas spalania wynosi do 12 godzin, co zdecydowanie wydłuża okresy międzyzaładowcze.

  • Szczególnie atrakcyjny cenowo kocioł zgazowujacy drewno na polana o długości do 50 cm (dla mocy 18-40 kW) lub o dlugości 75 cm (dla mocy 60 i 80 kW)
  • Sprawność znormalizowana średnioroczna: do 85%
  • Łatwa instalacja i prosta obsługa
  • Duże drzwi kotłowe znacznie ułatwiające załadunek drewna
  • Hermetyczna komora zgazowania drewna z prowadzeniem powietrza do spalania
  • Elektroniczny regulator z czujnikiem temperatury pomieszczenia i funkcję sygnalizacji braku opału

Kocioł jest przeznaczony do spalania drewna o wilgotności od 15 do 20 % (dopuszczalna wartość do 35%). W kotle można również stosować brykiety o długości co najmniej 10 cm i grubości 4 cm.

Czyszczaki mechaniczne pozwalają na łatwe utrzymanie wymiennika płomieniówkowego w czystości. Elementy czyszczące są wykonane w formie sprężyn umieszczonych osiowo w rurach płomieniowych, które poruszane są za pomocą dźwigni wyprowadzonej na zewnątrz kotła