Viessman Vitodens 333-F

Gazowy kocioł kondensacyjny oferowany jest jako kompaktowa centrala grzewcza z wbudowanym modułem kotła jednofunkcyjnego (jak dla Vitodens 300-W) oraz wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 litrów. Urządzenie jest przeznaczone w standardzie do ogrzewania budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Kocioł może być zasilany zarówno gazem ziemnym, jak i płynnym.

Produkt godny polecenia , jestem bardzo zadowolony, praca bardzo cicha , piec bardzo wydajny

Visage

Ceneo.pl

Kocioł kondensacyjny Vitodens 333-F jest urządzeniem z segmentu „300” (najwyższy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowania domach jednorodzinnych. Kompaktowa budowa kotła pozwala na jego zabudowę w ograniczonym miejscu (np. dom szeregowy, dom bez oddzielnego pomieszczenia kotłowni, itp.).

  • Moc cieplna: 3,8-13,0 kW, 3,8-19,0 kW, 5,2-26,0 kW.
  • Wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 100 litrów
  • Paliwo: gaz ziemny lub gaz płynny
  • Palnik: promiennikowy półkulisty MatriX o zakresie modulacji od 20 do 100% (1:5)
  • Komora spalania zamknięta (możliwa eksploatacja niezależna od powietrza w pomieszczeniu)
  • Powierzchnie grzewcze kotła: InoX-Radial ze stali kwasoodpornej
  • Sprawność znormalizowana: do 109%
  • System kontroli spalania Lambda Pro Control
  • System diagnostyczny SMART

Zastosowany w kotle Vitodens 333-F zasobnik pracuje w trybie ładowania tzw. warstwowego co oznacza, że podgrzewanie ciepłej wody (c.w.u.) odbywa się poprzez zewnętrzny wymiennik ciepła (a nie wężownicę wewnętrzną jak w podgrzewaczach pojemnościowych).

Ciepła woda po podgrzaniu w wymienniku ciepła jest magazynowana w zasobniku od jego górnej części. Takie rozwiązanie zapewnia podwyższony komfort użytkowania c.w.u. – w szczególności szybką jej dostępność w wysokiej temperaturze.

Dodatkowo w trybie ładowania warstwowego, zapewnia się głębokie schłodzenie wody grzewczej, przez co kocioł może pracować z wysoką sprawnością (kondensacja) także w trybie podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Należy zwrócić uwagę na jakość wody wodociągowej, gdyż w przypadku podgrzewania jej w zasobnikach z płytowymi wymiennikami ciepła, istnieje większa możliwość wytrącania się osadów niż w przypadku wężownic grzejnych w podgrzewaczach pojemnościowych.