Viessman Vitodens 300

Wiszące kotły kondensacyjne firmy Viessmann doskonale nadają się również do stosowania w domach wielorodzinnych, obiektach publicznych i przemysłowych. Vitodens 300 oferuje korzystne i oszczędzające miejsce rozwiązanie – kotły pojedyncze do 66 kW lub w układach kaskadowych z maksymalnie czterema kotłami i mocami grzewczymi do 264 kW.

Produkt bardzo udany. Niestety nie do zastosowania w moim mieście ze względu na inną kaloryczność gazu.

Alin2008

Ceneo.pl

Wymiennik ciepła Inox-Radial z podwójną równoległą wężownicą z nierdzewnej stali szlachetnej zapewnia dużą moc z małej przestrzeni. Pozwala to na szczególnie wydajną pracę ze sprawnością znormalizowaną do 109%.

  • Gazowy wiszący kocioł kondensacyjny oferowany w mocy 12,2 do 49 kW lub 16,6 do 66,0 kW.
  • Jako instalacja wielokotłowa w układzie kaskadowym do 264 kW
  • Sprawność znormalizowana: do 109%.
  • Automatyczna adaptacja układu spalin gwarantuje zawsze wysoką sprawność

Modulowany palnik gazowy MatriX-compact przystosowany jest do wszystkich rodzajów gazu. Jego skrajnie niskie emisje substancji szkodliwych (również w wariancie o dużej mocy) są wyraźnie niższe od wartości granicznych znaku ekologicznego „Błękitny Anioł“.

Regulator kaskadowy Vitotronic łączy do czterech kotłów Vitodens 300 w centralę grzewczą. Moc kotłów grzewczych jest przy dopasowywana automatycznie do zapotrzebowania ciepła. Oznacza to, że zależnie od zapotrzebowania ciepła pracuje tylko jeden lub wszystkie cztery kotły.

Do budowy kaskadowych instalacji wielokotłowych Viessmann oferuje kompletną, wzajemnie dopasowaną technikę systemową, np. regulatory dla maksymalnie czterech kotłów, zbiorcze systemy odprowadzania spalin lub rozdzielacze obiegów grzewczych.