Viessman Vitodens 200-W

Elastyczny i wydajny gazowy wiszący kocioł kondensacyjny z wymiennikiem ciepła Inox-Radial, palnikiem cylindrycznym MatriX oraz opcjonalną regulacją za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Vitodens 200-W posiada obudowę BoxDesign, zapewniającą niższy hałas oraz lepszy dostęp do komponentów.

Bardzo dobry jakościowo za przystępną cenę

Darek

Ceneo.pl

Kompaktowy kocioł Vitodens 200-W dzięki swoim niewielkim wymiarom zmieści się prawie wszędzie: w kuchni, w łazience, na poddaszu, we wnękach i narożach.Fachowy instalator szybko zainstaluje i uruchomi kocioł Vitodens 200-W - zarówno przy nowej instalacji jak i przy wymianie starego kotła.

  • Sprawność znormalizowana do 98% (Hs) / 109% (Hi)
  • Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej z efektem samooczyszczania powierzchni wymiany ciepła dzięki ukierunkowanemu przepływowi spalin i kondensatu
  • Cylindryczny palnik gazowy MatriX o długiej żywotności dzięki siatce MatriX ze stali szlachetnej – odporny na duże obciążenia termiczne
  • Prosty w obsłudze nowy regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym oraz modułem obsługowym do montażu na uchwycie ściennym
  • Układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dla wszystkich rodzajów gazu
  • Cicha praca dzięki niskiej prędkości obrotowej wentylatora
  • Rozwiązanie wymagające niewiele miejsca dla wysokiego zapotrzebowania na ciepło (moc jednego kotła do 150 kW)
  • Zintegrowane zabezpieczenie przeciw cofaniu się spalin (klapa za wentylatorem palnika) dla mocy od 49 do 150 kW

Zintegrowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie dopasowuje pracę palnika do jakości rożnych rodzajów gazu (gaz ziemny E/Lw, gaz płynny) i gwarantuje stałą wysoką efektywność energetyczną.

Nowe możliwości regulacji ogrzewania przez Internet daje aplikacja ViCare. Umożliwia ona użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic zadowala zarówno użytkownika, jak i instalatora: wyświetlane na dobrze czytelnym kolorowym wyświetlaczu dotykowym menu sterowania ma logiczną i łatwą do zrozumienia strukturę. Funkcja asystenta ułatwia pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Korzystając z domowej sieci LAN lub WLAN oraz dedykowanej na smartfony i tablety aplikacji można sterować kotłem z dowolnego miejsca. W zależności od standardu komunikacji internetowej dla urządzenia oferowane są odpowiednie uzupełnienia: dla łącza przewodowego (LAN) Vitocom 100 LAN1 oraz łącza bezprzewodowego (WLAN) Vitoconnect 100.