Viessman Vitocrossal 300

Vitocrossal 300 jest czołowym produktem wśród stojących gazowych kotłów kondensacyjnych. Wypróbowany palnik gazowy MatriX z regulatorem spalania Lambda Pro Control automatycznie dostosowuje się do zmiennej jakości gazu ziemnego i płynnego. Konstrukcja pionowych powierzchni wymiany ciepła pozwala na wyjątkowo dobre wykorzystanie ciepła kondensacji spalin. Dzięki temu nawet 98 procent zastosowanej energii jest przetwarzanej na ciepło. Dysponujący mocą od 2,5 do 60 kW kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny jest dostosowany do ogrzewania domów wielorodzinnych oraz budynków publicznych i komercyjnych.

Nic nie mogę powiedzieć bo mam go od miesiąca , ale na razie jestem zadowolony

Sławek

Ceneo.pl

Wysokowydajny kocioł kondensacyjny, intensywnie wykorzystujący ciepło spalin. Urządzenie łączy w sobie dwa najwyższej klasy rozwiązania techniczne firmy Viessmann: powierzchnię grzewczą Inox-Crossal i palnik promiennikowy MatriX. Zastosowanie kotła Vitocrossal 300 redukuje koszty ogrzewania oraz minimalizuje emisję zanieczyszczeń.

  • Gazowy kocioł kondensacyjny oferowany do wyboru w mocy: 9 do 27 kW, 12 do 35 kW, 16 do 49 kW lub 22 do 65 kW
  • Kompaktowy korpus kotła o dużej pojemności wodnej, z powierzchniami grzewczymi Inox-Crossal ze stali szlachetnej, zapewniające efektywne wykorzystanie ciepła kondensacji
  • Sprawność znormalizowana: do 109%.
  • Doprowadzenie powietrza do spalania z zewnątrz (do 66 kW).
  • Zmontowany na gotowo i sprawdzony na gorąco unit z palnikiem promiennikowym MatriX-compact z komponentami elektrycznymi 230 V.
  • Emisja znacznie poniżej wartości granicznych dla znaku ekologicznego "Błękitny Anioł"
  • Palnik MatriX zapewnia szczególnie cichą i przyjazną środowisku pracę (do 142 kW), z szerokim zakresem modulacji (30 do 100%).
  • Drugi króciec powrotu dla obiegu o niskiej temperaturze powrotu zapewnia szczególnie intensywne wykorzystanie ciepła kondensacji (od 87 kW).
  • Możliwość stosowania koncentrycznego systemu przewodów spalinowo-powietrznych 80/125 wzgl. 100/150 z kotła Vitodens 200 (do 66 kW).

Użytkownicy instalacji i firmy instalatorskie w równym stopniu czerpią korzyści z łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic: menu nawigacyjne ma logiczną, zrozumiałą strukturę, jest podświetlone, posiada dobry kontrast i umożliwia łatwy odczyt.

Użycie kotła kondensacyjnego w nowo zbudowanym budynku jest dzisiaj sprawą oczywistą, gdyż pozwala to optymalnie dopasować do siebie kocioł i zasilaną przez niego instalację grzewczą. Największy pożytek z kotła kondensacyjnego uzyskuje się przy jego wbudowaniu w instalacje grzewcze o niskich temperaturach systemowych.

Kocioł Vitocrossal 300 jest wśród stojących gazowych kotłów kondensacyjnych produktem najwyższej klasy. Kombinacja wymiennika ciepła Inox-Crossal z promiennikowym palnikiem gazowym MatriX stanowi kamień milowy techniki grzewczej Viessmann.

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 jest najwłaściwszym rozwiązaniem dla każdego zastosowania – także do ogrzewania domów wielorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej i przemysłowych.