Viessman Vitocell 300-B

Biwalentne pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. z wysokostopowej nierdzewnej stali szlachetnej z obudową w kolorze srebrzystym. W podgrzewaczach biwalentnych ciepło z kolektorów słonecznych przekazywane jest wodzie przez dolną wężownicę grzejną. Górna wężownica grzejna zapewnia ew. dogrzewanie c.w.u. przez kocioł grzewczy. Dostępne w wersji leżącej lub stojącej.

Higieniczny, komfortowy i ekonomiczny podgrzew wody użytkowej w połączeniu z kolektorami słonecznymi i kotłem grzewczym. Ciepło kolektorów słonecznych jest oddawane do wody użytkowej przez dolną wężownicę grzewczą.

  • Duża trwałość dzięki odpornej na korozję komorze zasobnika wykonanej z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.
  • Higieniczny i spełniający normy przemysłu spożywczego podgrzew wody dzięki wysokiej jakości powierzchniom wewnętrznym.
  • Brak konieczności stosowania anody ochronnej, zabezpieczającej dodatkowo przed korozją, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów.
  • Powierzchnie grzewcze sięgające dna zasobnika podgrzewają jego całą objętość.
  • Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej dzięki szybkiemu, równomiernemu podgrzewowi za pomocą dużych powierzchni grzewczych.
  • Niewielkie straty ciepła dzięki wysokowydajnej, okalającej izolacji cieplnej.

Biwalentny podgrzew ciepłej wody użytkowej w połączeniu z kolektorami słonecznymi i wytwornicą ciepła. Ciepło kolektorów słonecznych jest oddawane do wody użytkowej przez dolną wężownicę grzewczą. Przy monowalentnym podgrzewie wody użytkowej za pomocą pompy ciepła – połączenie szeregowe obu wężownic grzewczych.

W celu ułatwienia montażu Vitocell 300-B o pojemności 500 litrów wyposażony jest w zdejmowaną izolację cieplną.

Nieznaczne straty ciepła dzięki otoczeniu zbiornika ze wszystkich stron wysokoskuteczną izolacją cieplną (bezchlorowcową).