Viessman Vitocal 350-A

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 350-A wykorzystuje bezpłatne ciepło z powietrza otoczenia. Jej innowacyjna elektronika zapewnia dużą wydajność i dostarcza nawet przy temperaturze zewnętrznej 2°C wodę użytkową o temperaturze 35°C. Zapewnia przy tym wysoką temperaturę wody na zasilaniu, wymaganą przy eksploatacji klasycznych grzejników. W celu lepszego wykorzystania energii cieplnej w związku z tym zaleca się podczas modernizacji wymianę grzejników radiatorowych na grzejniki niskotemperaturowe.

Polecam. Sprawdza się. Pięć gwiazdek.

Andrzej

Ceneo.pl

Vitocal 350-A umożliwia modernizację instalacji grzewczych: dodatkowy wtrysk pary w obiegu sprężarkowym (cykl EVI) zapewnia temperaturę na zasilaniu do do 65°C. Pompa tego typu, jest więc idealna dla starszych instalacji grzewczych z zachowanymi grzejnikami radiatorowymi. Pompa ciepła pobiera przy tym ciepło z otaczającego powietrza, bez konieczności wykonywania np. sond gruntowych.

  • Monowalentna pompa ciepła powietrze-woda o mocy 11,0; 14,5 lub 16,6 kW dla ogrzewania i podgrzewu c.w.u.
  • Wysokie bezpieczeństwo eksloatacji, niezawodna i spokojna praca dzięki sprężarce Scroll
  • Temperatura na zasilaniu do 65°C przy temperaturze zewnętrznej -15°C
  • Temperatura c.w.u. do 58°C
  • Źródło energii: powietrze - zbędne układanie kolektorów gruntowych lub wiercenie sond gruntowych
  • Ustawienie na zewnątrz lub wewnątrz z odpowiednim osprzętem
  • Komfortowy regulator do montażu naściennego
  • Osiągalny wskaźnik efektywności > 3,3 (wg EN 255)

Vitocal 350-A pozwala na wybór miejsca zainstalowania: na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Korzyść z ustawienia na zewnątrz: oszczędność cennej powierzchni mieszkalnej lub użytkowej.

Wysoka temperatura na zasilaniu pozwala, zależnie od wykonania instalacji, uzyskać temperaturę w podgrzewaczu c.w.u. do 58°C. Dzięki temu pompa Vitocal 350-A zapewnia szczególnie wysoki komfort c.w.u. Temperaturę na zasilaniu 65°C Vitocal osiąga nawet przy temperaturze zewnętrznej -15°C.

Przy ustawieniu zewnętrznym pompy, ciepło można "przetransportować" do domu poprzez systemy rurowe ułożone w gruncie