Viessman Vitocal 350

Także przy modernizacji istniejącej instalacji nie trzeba rezygnować z ekologicznego i oszczędnego źródła ciepła, jakim jest pompa ciepła.Vitocal 350 osiąga na zasilaniu temperaturę nawet do 65°C i dzięki temu nadaje się idealnie do stosowania w instalacjach modernizowanych.

Powiem krótko. Wracam z pracy woda jest ciepła i nie mam już rachunków po około 1000 złotych za prąd. Przy naszym zużyciu ciepłej wody zwróci się niebawem i będziemy już tylko odcinać kupony

Krzysztof

Ceneo.pl

Wykorzystanie energii odnawialnych nabiera coraz większego znaczenia także przy modernizacji istniejących instalacji grzewczych. Nowa pompa ciepła Vitocal 350 przez dodatkowy wtrysk pary czynnika chłodniczego (cykl EVI) w obieg sprężarki osiąga na zasilaniu temperatury do 65°C. Dzięki temu Vitocal 350 nadaje się doskonale zarówno dla instalacji nowo budowanych, jak i też dla modernizacji instalacji z grzejnikami radiatorowymi w starym budownictwie.

  • Temperatura zasilania do 65°C
  • Temperatura c.w.u. do 58°C
  • Pobieranie ciepła z gruntu lub wody gruntowej
  • Zapewnia samodzielne i przez cały rok ogrzewanie i podgrzew c.w.u.
  • Wysokie bezpieczeństwo eksloatacji, niezawodna i spokojna praca dzięki sprężarce Scroll
  • Możliwy średnioroczny stopień efektywności ponad 3, także przy temperaturach obiegu grzewczego 65/55°C
  • Sterowany pogodowo, cyfrowy regulator obiegu grzewczego CD 60 z układem ograniczenia prądu rozruchowego i zintegrowaną funkcją ogrzewania solarnego - może regulować maks. trzy układy ładujące. Obsługa dialogowa z menu tekstowym i zintegrowanym systemem diagnostycznym

Wysoka temperatura na zasilaniu pozwala równocześnie na podgrzewanie pojemnościowych podgrzewaczy c.w.u. aż do 58°C. Tak więc pompa ciepła Vitocal 350 zapewnia szczególnie wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła Vitocal 350 jest tak wydajna, że może służyć przez cały rok jako jedyny dostawca ciepła dla ogrzewania i podgrzewania c.w.u. (monowalentny tryb pracy)

Rzecz szczególnie przyjemna w gorące dni: zintegrowana funkcja "Natural Cooling" (w typach BWH/WWH z wyposażeniem specjalnym) pozwala wykorzystywać niskie temperatury gruntu lub wody gruntowej do chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim.