Viessman Vitocal 242-G

Przyszłość należy do domów o niewielkim zapotrzebowaniu na energię cieplną, ponieważ korzystnie wpływają na środowisko, minimalizują emisję CO2 i oszczędzają naturalne zasoby paliw. Szczególnie wtedy, jeżeli wykorzystują odnawialne źródła energii jak pompa ciepła Vitocal 242-G typu solanka-woda, która dodatkowo (w odróżnieniu od pompy typu Vitocal 222-G) może współpracować z instalacją solarną.

Funkcjonalny sterownik; obsługa pompy dodatkowej, której używam zimą do ogrzewania wody gdy palę w piecu; możliwość szybkiego nagrzewu wszystkimi źródłami dostępnymi jednocześnie

Krystian

Ceneo.pl

Vitocal 242-G jest kompaktowym, kompleksowym rozwiązaniem dla domów niskoenergetycznych. Oznacza to połączenie w jednej obudowie pompy ciepła typu solanka-woda oraz podgrzewacza ciepłej wody użytkowej i komponentów do przyłączenia instalacji solarnej takich jak pompa obiegowa, automatyka, armatura zabezpieczająca i odcinająca. Podłączenie instalacji solarnej ze strony urządzenia wymaga jedynie zastosowania dodatkowego naczynia wzbiorczego.

  • Kompaktowa centrala grzewcza do ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody, kompletnie zmontowana i gotowa do podłączenia.
  • Dzięki możliwej współpracy z instalacją solarną, uzyskuje się dalsze oszczędności w eksploatacji urządzenia.
  • Możliwy wybór urządzenia o mocy własnej 6,1; 7,7 lub 9,7 kW.
  • Zintegrowana grzałka elektryczna z trójstopniowym regulowaną mocą grzewczą do automatycznego dodatkowego dogrzewu ciepłej wody i instalacji grzewczej (2, 4 lub 6 kW).
  • Powierzchnia zabudowy tylko 600 x 670 mm, brak wymogu zachowania dostępu z boku urządzenia dla prac serwisowych.
  • Szczególnie cicha praca dzięki szczelnie zabudowanej pompie ciepła.
  • Wydajny w pracy czynnik chłodniczy R 410 A.
  • Obsługiwany z menu tekstowego regulator CD 70 z funkcjami regulacyjnymi dla obiegu grzewczego sterowanego pogodowo oraz funkcji "natural cooling" (dzięki tej funkcji w upalne letnie dni można wykorzystać niskie temperatury dolnego źródła do schładzania pomieszczeń w budynkach).
  • Maksymalne temperatury: pompa ciepła 60C, przy współpracy z grzałką elektryczną 70C.
  • Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej o pojemności 250 litrów do współpracy z instalacją solarną.

Powierzchnia zabudowy urządzenia wynosi zaledwie 600 x 670 mm, dzięki czemu technika pomp ciepła może być już stosowana w budynkach, gdzie nie przewidziano tradycyjnego pomieszczenia kotłowni.

Możliwe jest podłączenie instalacji solarnej : do 5 m2 powierzchni kolektorów płaskich (np. 2 x Vitosol 100 2,3 m2) lub 3 m2 kolektorów próżniowych (np. Vitosol 200-T 3m2 lub Vitosol 300-T 3m2)

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.