Viessman Vitocal 222-G

Vitocal 222-G to atrakcyjny cenowo kompaktowy system pompy ciepła. Wbudowany zasobnik wody o pojemności 170 l zapewnia wystarczająco duży komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. Dzięki niewielkiej powierzchni ustawienia i mocy do 10 kW pompa ciepła w szczególności polecana jest do nowych domów jednorodzinnych. Temperatura wody na zasilaniu wynosząca 60°C jest wystarczająco wysoka, by zapewnić wygodne zasilanie w ciepłą wodę. Seryjnie zamontowany jest podgrzewacz buforowy wody grzewczej.

To zadziwiające w jakim tempie rozwija się rynek pomp ciepła itp. Jeszcze kilka lat temu gdy marzyła mi się pompa ciepła miały ceny zaporowe dzisiaj można kupić pompę za około 5000 pln. Moja działa już pół roku i powiem, że jestem mega zadowolony. Przy dwójce małych dzieci to inwestycja, która zwróci się szybciej niż zakładałem.

Piotr

Ceneo.pl

Vitocal 222-G jest kompaktowym, kompleksowym rozwiązaniem dla domów niskoenergetycznych. Oznacza to połączenie w jednej obudowie pompy ciepła typu solanka-woda oraz podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. Powierzchnia zabudowy urządzenia wynosi zaledwie 600 x 670 mm, dzięki czemu technika pomp ciepła może być już stosowana w budynkach, gdzie nie przewidziano tradycyjnego pomieszczenia kotłowni.

  • Kompaktowa centrala grzewcza do ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody, kompletnie zmontowana i gotowa do podłączenia.
  • Możliwy wybór urządzenia o mocy własnej 6,1; 7,7 lub 9,7 kW
  • Zintegrowana grzałka elektryczna z trójstopniowym regulowaną mocą grzewczą do automatycznego dodatkowego dogrzewu ciepłej wody i instalacji grzewczej (2, 4 lub 6 kW)
  • Powierzchnia zabudowy tylko 600 x 670 mm, brak wymogu zachowania dostępu z boku urządzenia dla prac serwisowych
  • Szczególnie cicha praca dzięki szczelnie zabudowanej pompie ciepła.
  • Wydajny w pracy czynnik chłodniczy R 410 A
  • Obsługiwany z menu tekstowego regulator CD 70 z funkcjami regulacyjnymi dla obiegu grzewczego sterowanego pogodowo oraz funkcji "natural cooling" (dzięki tej funkcji w upalne letnie dni można wykorzystać niskie temperatury dolnego źródła do schładzania pomieszczeń w budynkach).
  • Stopień efektywności: (tryb grzewczy) 4,3.
  • Maksymalne temperatury: pompa ciepła 60C, przy współpracy z grzałką elektryczną 70C.
  • Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej o pojemności 250 litrów.

Regulator Vitotronic sprawia, że obsługa pompy ciepła jest wyjątkowo prosta. W razie wątpliwości wystarczy wcisnąć przycisk pomocy. Ponadto systemem Vitocal 222-G można sterować z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji Vitotrol zainstalowanej na smartfonie czy tablecie.

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną. Aplikacja Vitotrol Plus umożliwia zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych w instalacji grzewczej. Służy ona do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości wymaganych i programów czasowych, wyświetlane są również dane dotyczące eksploatacji i zużycia. Ponadto możliwe jest wyświetlanie zysków solarnych.

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.