Viessman Vitocal 200-G

Pompa ciepła solanka/woda Vitocal 200-G pozyskuje odnawialne ciepło z gruntu. Pompa o mocy do 17,2 kW jest przeznaczona do nowych domów jednorodzinnych. Efektywna sprężarka osiąga temperaturę na zasilaniu do 60°C. Dodatkowo zapewniony jest wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej.

Idealne rozwiązanie dla 4 osobowej rodziny. Nawet gdy dziadkowie wpadną na weekend pompa daje radę. Wcześniej przez cały rok chodził u nas piec c.o. w 2 obiegach teraz palimy tylko zimą. Udało mi się kupić ją z 40% dotacją, więc tym bardziej się opłacało. W zasadzie szkolenie instalatora wystarczyło do nauki jej obsługi.

Krzysztof

Ceneo.pl

Pompa ciepła solanka/woda Vitocal 200-G oferuje wszystkie funkcje, potrzebne do zastosowania pompy w domu jednorodzinnym. Zakres mocy 6,1 do 9,7 kW gwarantuje całoroczne, komfortowe zaopatrzenie domu w ciepło w trybie monowalentnym. Maksymalna temperatura zasilana 60°C pozwala na stosowanie pompy Vitocal 200-G w instalacjach modernizowanych np. wyposażonych w kotły olejowe i grzejniki uniwersalne.

  • Pompa solanka/woda Vitocal 200-G, o mocach 6,1; 7,7 lub 9,7 kW
  • Przystosowane do wszystkich trybów pracy - w trybie monowalentnym zapewnia pełne pokrycie ogrzewania i podgrzewu c.w.u. - trybie biwalentnym współpracuje z drugą wytwornicą ciepła (np. kotłem grzewczym)
  • Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji, niezawodność i spokojna praca, dzięki całkowicie hermetycznej sprężarce Compliant Scroll z podwójnym tłumieniem wibracji
  • Czynnik chłodzący R 410 A
  • Sterowany pogodowo cyfrowy regulator obiegu grzewczego ze zintegrowaną funkcją "natural cooling"
  • Temperatura zasilana 60°C pozwala na stosowanie także przy ogrzewaniu grzejnikami uniwersalnymi
  • Bezproblemowy montaż dzięki rozdzieleniu obudowy i modułu pompy ciepła
  • Zintegrowana pompa obiegu solanki i obiegu grzewczego
  • Zintegrowana armatura bezpieczeństwa dla przyłączenia obiegu grzewczego

Możliwe doraźne wbudowanie dodatkowego ogrzewania elektrycznego, np. celem suszenia jastrychu

Regulator sterowany pogodowo umożliwia przyłączenie 2 obiegów grzewczych, a dodatkowo realizację funkcji "natural cooling".

Vitocal 200-G, dzięki osobnej dostawie obudowy oraz modułu - pompy ciepła umożliwia bezproblemowe wstawianie urządzenia do pomieszczenia "kotłowni". System połączeń wtykowych Multi-Steck sprawia, że montaż pompy jest szybki i prosty.