Domy o niskim zapotrzebowaniu ciepła

Program Vitoset jest perfekcyjnie dopasowany ze wszystkimi innymi produktami firmy Viessmann. To jeszcze jeden dowód kompetencji systemowej firmy Viessmann. Oferta Vitoset stanowi kompletny program dostawy wszystkiego, co związane jest z ogrzewaniem, rozszerzający i uzupełniający systemowo program Vitotec - od wytwarzania ciepła, poprzez jego rozdział i przekazywanie.

  • Domy niskoenergetyczne posiadają szczególnie efektywną izolację cieplną. Oznacza to, że potrzebują one stosunkowo niewielkiej ilości ciepła do ogrzewania. Dlatego w pełni wystarcza kocioł niskotemperaturowy lub kondensacyjny niewielkiej mocy.
  • Większa część ciepła na cele grzewcze w domach miskoenergetycznych zużywana jest do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Dlatego szczególnie sensowne jest skorzystanie w tym celu z odnawialnych źródeł energii, takich jak np. energii słonecznej. Jedyne, czego potrzebujesz dodatkowo, to kolektory słoneczne. Oferta kolektorów słonecznych Viessmann Vitosol zapewnia odpowiednie rozwiązanie dla róznych zastosowań i każdych wymagań: wszystkie kolektory Vitosol wyróżniają się wysokim bezpieczeństwem eksploatacji i dużą trwałością użytkową. Wykonane są w całości z materiałów odpornych na korozję, jak stali szlachetnej, aluminium, miedzi i specjalnego szkła solarnego. Sprawność kolektorów jeszcze bardziej zwiększa pokrycie Sol-Titan na absorberach. A jednolity system montażu wszystkich typów kolektorów zapewnia szybki i prosty montaż.
  • Dalszym, ważnym komponentem domu niskoenergetycznego jest system wentylacji mieszkań z odzyskiem ciepła. Wentylacja zapewnia zawsze świeże powietrze we wszystkich pomieszczeniach - i redukuje wentylacyjne straty ciepła do minimum.
  • Energia słoneczna zakumulowana w gruncie, wodzie gruntowej i w powietrzu, przy użyciu nieznacznej ilości energii elektrycznej zostaje przekształcona w komfortowe ciepło grzewcze. Pompy ciepła firmy Viessmann są tak sprawne, że mogą przez cały rok być jedynym dostawcą ciepła. W razie potrzeby, np. w szczególnie zimne dni, pompy ciepła powietrze / woda mogą współpracując także równolegle z innym systemem grzewczym, tzn. biwalentnie, przyczyniać się do energooszczędnego zaopatrzenia w ciepło.
  • Dla instalacji pomp ciepła i kolektorów słonecznych przewidziane są biwaletne pojemnościowe podgrzewacze c.w.u., dostarczane w kolorze srebrnym lub białym, z dwoma wężownicami: Vitocell-B 100 pokryty jest odporną na korozję emalią Ceraprotect, lub Vitocell-B 300 z wysokostopowej nierdzewnej stali szlachetnej. Ciepło z kolektora słonecznego przekazywane jest wodzie przez dolną wężownicę. Górna wężownica zapewnia w razie potrzeby dogrzewanie wody przez kocioł grzewczy.